Ryzlink rýnský 2021

Neohodnoceno

Ryzlink rýnský – suché – Pozdní sběr

Dostupnost Skladem
Kód: 72/125
260 Kč
Ryzlink rýnský 2021
Neohodnoceno

Ryzlink rýnský je se svou dubovo - medovou nazrálou vůní, pikantní kyselinkou a chutí šťavnatějšího grepu velmi oblíbený především u příznivců suchých vín. 

Víno Ryzlink rýnský v naší nabídce částečně zrálo v dubovém sudu. Je namícháno ze dvou částí, první polovinu tvoří právě víno ze sudu a druhou polovinu víno z tanku. Díky této kombinaci vznikla zlatavě žlutá barva a dubovo - medová nazrálá vůně.

Toto víno Vás mile překvapí svou pikantní kyselinkou, která přechází do tónu smetanového jogurtu, másla, oříšků a do krémových chutí. Ve víně také rozpoznáte šťavňatější grep s dlouhou dochutí. 

Ryzlink rýnský se skvěle páruje se sladkovodními a mořskými rybami a s asijskou kuchyní.

 

 

Teplota podávání: 9-11 °C

Obsah alkoholu: 13 %

Obsah kyselin: 8,9 g/l

Obsah cukru : 7,5 g/l

Viniční trať: Kukvička

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Objem: 0,75l
Sladkost: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství POD Nechory je mladé vinařství, které však vzešlo z letité tradice zemědělského podnikání společnosti Agro Podlužan. Hospodaříme na více než 40 hektarech vlastních vinic těch nejproslulejších viničních tratí jižní Moravy. Prušánky patří k vinařským obcím Slovácké vinařské podoblasti. Nechory jsou jednou z jejích čtyř viničních tratí.

Vždy jsme hrozny jen pěstovali a prodávali dalším zpracovatelům až do doby, než se naše cesta zkřížila s cestou mladého vinaře Ondry. A tak naše odhodlání a jeho vinařské umění dalo vzniknout prvnímu ročníku opravdu NAŠEHO vína z vinařství POD Nechory. A další budou samozřejmě následovat, protože člověk má věci dotahovat do konce – tedy ze země až do pohárku. Aby se ten přírodní koloběh uzavřel.

Naše víno vyrábíme co nejšetrněji s ohledem na přírodu, půdu, vodu … aby i ti, co přijdou po nás, měli stejnou šanci jako my. Snažíme se, aby se tradice snoubila s použitím moderních technologií, poctivost se zkušeností.

A výsledek?

Víno z vinařství POD Nechory s charakteristickými rysy slováckého podloží.

Jeho hodnocení necháme na Vás, protože chuť ani vůně se na papír přenést nedá. Stejně tak nálada, dojem, zážitek a atmosféra. To vše je součástí našeho vína.

 

Používáme ověření věku Adulto