Müller Thurgau

Neohodnoceno

Lehké víno s mírným zbytkovým cukrem chutnající po šťavnatých broskvích, angreštu a muškátu.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 72/71
190 Kč
Müller Thurgau
Neohodnoceno

Polosuchá odrůda pochází z viniční tratě Na pískách typickou hlinitopísčitým podložím, které vytváří lehká, svěží, aromatická vína. Přesně takový je Muller thurgau vonící po muškátu. Toto lehké víno s mírným zbytkovým cukrem chutnající po šťavnatých broskvích, angreštu a muškátu se ideálně hodí k lehkým salátům, mořským plodům nebo navození chvil klidu a pohody.

Moravské zemské víno. Obsahuje oxid siřičitý.

Tip k vínu: Caesar salát s kuřecím masem.

Teplota podávání: 9-11 °C.

 
 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína
Objem: 0,75l
Sladkost: Polosuché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství POD Nechory je mladé vinařství, které však vzešlo z letité tradice zemědělského podnikání společnosti Agro Podlužan. Hospodaříme na více než 40 hektarech vlastních vinic těch nejproslulejších viničních tratí jižní Moravy. Prušánky patří k vinařským obcím Slovácké vinařské podoblasti. Nechory jsou jednou z jejích čtyř viničních tratí.

Vždy jsme hrozny jen pěstovali a prodávali dalším zpracovatelům až do doby, než se naše cesta zkřížila s cestou mladého vinaře Ondry. A tak naše odhodlání a jeho vinařské umění dalo vzniknout prvnímu ročníku opravdu NAŠEHO vína z vinařství POD Nechory. A další budou samozřejmě následovat, protože člověk má věci dotahovat do konce – tedy ze země až do pohárku. Aby se ten přírodní koloběh uzavřel.

Naše víno vyrábíme co nejšetrněji s ohledem na přírodu, půdu, vodu … aby i ti, co přijdou po nás, měli stejnou šanci jako my. Snažíme se, aby se tradice snoubila s použitím moderních technologií, poctivost se zkušeností.

A výsledek?

Víno z vinařství POD Nechory s charakteristickými rysy slováckého podloží.

Jeho hodnocení necháme na Vás, protože chuť ani vůně se na papír přenést nedá. Stejně tak nálada, dojem, zážitek a atmosféra. To vše je součástí našeho vína.

 

Používáme ověření věku Adulto