Pálava - Výběr z hroznů

Neohodnoceno

Toto víno, pocházející z desetiletého vinohradu Kukvička, vyniká svou živou barvou a komplexním profilem.


Dostupnost Skladem
Kód: 72/66
290 Kč
Pálava - Výběr z hroznů
Neohodnoceno

Jeho aroma je intenzivní a lákavé, přináší harmonickou směs zralého ovoce a lipového květu, doplněnou lehkým nádechem koření.

Chuť vína je charakteristická svými bohatými tóny žlutého ovoce a medu, které jsou krásně doplněny kandovaným ovocem a rozinkami.

Dokonalý zážitek zavírá dlouhotrvající nektarová sladkost, která je vyvážena svěží a harmonickou kyselinkou, což činí toto víno ideální volbou pro milovníky komplexních a bohatých vín.

Hrozny Pálavy pochází z jižního svahu viniční trati Kukvička, roste na vápenité sprašové půdě, která dodává vínu mineralitu a plnou chuť.

Tuto českou odrůdu vyšlechtil Ing. Josef Veverka ve Velkých Pavlovicích a vznikla křížením odrůd Tramín červený a Müller Thurgau. 

Cukr g/l – 9,5, kyseliny g/l – 6, Alkohol % - 12,5

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Objem: 0,75l
Sladkost: Polosuché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství POD Nechory je mladé vinařství, které však vzešlo z letité tradice zemědělského podnikání společnosti Agro Podlužan. Hospodaříme na více než 40 hektarech vlastních vinic těch nejproslulejších viničních tratí jižní Moravy. Prušánky patří k vinařským obcím Slovácké vinařské podoblasti. Nechory jsou jednou z jejích čtyř viničních tratí.

Vždy jsme hrozny jen pěstovali a prodávali dalším zpracovatelům až do doby, než se naše cesta zkřížila s cestou mladého vinaře Ondry. A tak naše odhodlání a jeho vinařské umění dalo vzniknout prvnímu ročníku opravdu NAŠEHO vína z vinařství POD Nechory. A další budou samozřejmě následovat, protože člověk má věci dotahovat do konce – tedy ze země až do pohárku. Aby se ten přírodní koloběh uzavřel.

Naše víno vyrábíme co nejšetrněji s ohledem na přírodu, půdu, vodu … aby i ti, co přijdou po nás, měli stejnou šanci jako my. Snažíme se, aby se tradice snoubila s použitím moderních technologií, poctivost se zkušeností.

A výsledek?

Víno z vinařství POD Nechory s charakteristickými rysy slováckého podloží.

Jeho hodnocení necháme na Vás, protože chuť ani vůně se na papír přenést nedá. Stejně tak nálada, dojem, zážitek a atmosféra. To vše je součástí našeho vína.

 

Používáme ověření věku Adulto