Tramín červený - Výběr z hroznů

Neohodnoceno

Toto víno je vyrobeno z velmi vyzrálých hroznů, které vyrostly na trati Kukvička.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 72/76
230 Kč
Tramín červený - Výběr z hroznů
Neohodnoceno

oto víno, plné a minerální má specifický kořeněný buket připomínající růže, zázvor nebo litchi. Plnější chuť s lehkou kyselinkou a vysokým zbytkovým cukrem polahodí každému milovníkovi sladkých vín. Ve vůni naleznete tóny tropického ovoce, meruněk a sladkého medu.

Toto víno je vyrobeno z velmi vyzrálých hroznů, které vyrostly na trati Kukvička, vysázené na vápenité sprašové půdě, v obci Josefov.

Výborný k orientální kuchyni, husím játrům, dezertům či sýrům s modrou plísní.

Jedna z nejstarších odrůd příbuzná lesní révě, původem pravděpodobně z italské vesničky Tramin.

Teplota podávání: 10-12 °C

Viniční trať: Kukvička

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Objem: 0,75l
Sladkost: Sladké

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství POD Nechory je mladé vinařství, které však vzešlo z letité tradice zemědělského podnikání společnosti Agro Podlužan. Hospodaříme na více než 40 hektarech vlastních vinic těch nejproslulejších viničních tratí jižní Moravy. Prušánky patří k vinařským obcím Slovácké vinařské podoblasti. Nechory jsou jednou z jejích čtyř viničních tratí.

Vždy jsme hrozny jen pěstovali a prodávali dalším zpracovatelům až do doby, než se naše cesta zkřížila s cestou mladého vinaře Ondry. A tak naše odhodlání a jeho vinařské umění dalo vzniknout prvnímu ročníku opravdu NAŠEHO vína z vinařství POD Nechory. A další budou samozřejmě následovat, protože člověk má věci dotahovat do konce – tedy ze země až do pohárku. Aby se ten přírodní koloběh uzavřel.

Naše víno vyrábíme co nejšetrněji s ohledem na přírodu, půdu, vodu … aby i ti, co přijdou po nás, měli stejnou šanci jako my. Snažíme se, aby se tradice snoubila s použitím moderních technologií, poctivost se zkušeností.

A výsledek?

Víno z vinařství POD Nechory s charakteristickými rysy slováckého podloží.

Jeho hodnocení necháme na Vás, protože chuť ani vůně se na papír přenést nedá. Stejně tak nálada, dojem, zážitek a atmosféra. To vše je součástí našeho vína.

 

Používáme ověření věku Adulto