Veltlínské zelené - Pozdní sběr

Neohodnoceno

Víno má kořenitější chuť s nádechem zeleného pepře, zelených jablek, medu či mandlí.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
9.10.2023
Kód: 72/70
210 Kč
Veltlínské zelené - Pozdní sběr
Neohodnoceno

Na toto víno byly použity hrozny z osm let staré vinice odrůdy Veltlínské zelené z trati Nechory. Hlinitá půda s jílovým podložím zanechává ozvěny ve výsledném víně a můžeme si tak vychutnat středně plné víno, které je vyvážené a dobře pitelné. Voní po lučním kvítí s nádechem medových tónů a kouřovými podtóny. Má kořenitější chuť s nádechem zeleného pepře, zelených jablek, medu či mandlí.

Vhodné k denní konzumaci či k lehkým letním salátům.

Tradiční odrůda pocházející z Rakouska.

Teplota podávání: 10-12 °C

Viniční trať: Nechory

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína
Objem: 0,75l
Sladkost: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství POD Nechory je mladé vinařství, které však vzešlo z letité tradice zemědělského podnikání společnosti Agro Podlužan. Hospodaříme na více než 40 hektarech vlastních vinic těch nejproslulejších viničních tratí jižní Moravy. Prušánky patří k vinařským obcím Slovácké vinařské podoblasti. Nechory jsou jednou z jejích čtyř viničních tratí.

Vždy jsme hrozny jen pěstovali a prodávali dalším zpracovatelům až do doby, než se naše cesta zkřížila s cestou mladého vinaře Ondry. A tak naše odhodlání a jeho vinařské umění dalo vzniknout prvnímu ročníku opravdu NAŠEHO vína z vinařství POD Nechory. A další budou samozřejmě následovat, protože člověk má věci dotahovat do konce – tedy ze země až do pohárku. Aby se ten přírodní koloběh uzavřel.

Naše víno vyrábíme co nejšetrněji s ohledem na přírodu, půdu, vodu … aby i ti, co přijdou po nás, měli stejnou šanci jako my. Snažíme se, aby se tradice snoubila s použitím moderních technologií, poctivost se zkušeností.

A výsledek?

Víno z vinařství POD Nechory s charakteristickými rysy slováckého podloží.

Jeho hodnocení necháme na Vás, protože chuť ani vůně se na papír přenést nedá. Stejně tak nálada, dojem, zážitek a atmosféra. To vše je součástí našeho vína.

 

Používáme ověření věku Adulto