Family Reserve 46,9% 0,7l

Neohodnoceno

Family Reserve R. JELÍNEK je výjimečná slivovicedestilovaná v roce 100. výročí založení firmy, poté dvacet let zrála v dubových sudech. 

Dostupnost Vyprodáno
Kód: 72/174
7 490 Kč
Family Reserve 46,9% 0,7l
Neohodnoceno

Má nezvykle tmavou, až jantarovou barvu, silně dřevitou vůní, ve které můžeme cítit vanilku a dřevo. Chuť je švestková, ne však typicky slivovicová, připomíná lehčí koňak.

V unikátní láhvi evokující švestku, opatřené podstavou a uzávěrem ze švestkového dřeva.

20letá slivovice té nejvyšší kvality, hodnotný dárek pro výjimečné příležitosti

V roce 1994, v rámci oslav 100. výročí založení společnosti R. JELÍNEK, a současně v letech její privatizace, vznikl ojedinělý projekt slivovice Family Reserve. Netradiční postup dlouhého staření v dubových sudech jí měl zajistit specifickou chuť i vůni, a proto byly pod dohledem vrchního destilatéra smíchány vybrané jednoodrůdové destiláty a uloženy ke zrání do silně vypálených sudů z evropského zimního dubu o objemu 300 litrů. Z dnešního pohledu velmi prozíravý tah, protože staření v sudech z různých druhů dřeva je dnes nejvýraznější trend v produkci destilátů.

Po dvaceti letech jsme stočili výjimečnou slivovici z několika sudů, vždy v dubové síle, a tak vzniklo několik limitovaných sérií s různou stupňovitostí alkoholu. Aktuálně máte možnost ochutnat Family Reserve 46,9 %. Vyznačuje se tmavou, až jantarovou barvou, silně dřevitou vůní, ve které můžeme cítit vanilku, dřevo, závan kůže. Chuť je švestková, ne však typicky slivovicová, se silným a hřejivým dozvukem se suchostí dřeva připomínající lehčí koňak.

Destilát uložený ke zrání na tak dlouhou dobu vyžaduje samozřejmě i speciální balení, proto jsme vyvinuli vlastní láhev, odrážející původní surovinu, tedy švestku, láhev jsme opatřili podstavou a uzávěrem ze švestkového dřeva a vše zabalili do exkluzivního švestkově modrého dárkového boxu.

Po dvaceti letech můžete tento jelínkovský poklad, tradici v ryze současném podání, ochutnat i Vy. Family Reserve R. JELÍNEK, 20letá slivovice té nejvyšší kvality, je také hodnotným dárkem pro výjimečné příležitosti.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Destiláty
Hmotnost: 1 kg
Objem: 0,7l
Obsah alkoholu: 46,9%
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Používáme ověření věku Adulto