Gold Slivovitz kosher 10yo 50% 0,7l

Neohodnoceno

Zlatá slivovice s certifikátem kosher, stařená v sudech z limousinského dubu po dobu deseti let.

Pro její výrobu jsou použity pouze nejkvalitnější ručně sbírané plody švestky domácí.

Dostupnost Skladem
Kód: 72/208
1 404 Kč
Gold Slivovitz kosher 10yo 50% 0,7l
Neohodnoceno

Vyrobena je trojstupňovou destilací vyzrálého švestkového kvasu, s následným zráním. Díky němu je barva slivovice zlatavá, vůně blízká koňaku a chuť harmonicky jemná ovocná s výrazným dřevitým podtónem.

 

Touto desetiletou zlatou košer slivovicí navazujeme na tradici výroby zlatých slivovic ve Vizovicích pod značkou R. JELÍNEK. Myšlenka výroby zlaté slivovice vznikla na základě zkušenosti s výrobou brandy, kterou zahájili bratři Jelínkové s francouzským výrobcem koňaku Denis Mounié
v roce 1923.

Pro výrobu desetileté zlaté košer slivovice se používají jen nejkvalitnější ručně sbírané švestky odrůdy švestka domácí. Následuje trojstupňová destilace vyzrálého švestkového kvasu pod dohledem zástupce židovské Orthodox Union. Poté přichází desetiletý proces zrání za proměnlivých, přesně stanovených teplot a střídavého přístupu vzduchu, které ovlivní výslednou barvu, vůni i chuť. Stáčení probíhá opět pod dohledem rabína, a to z důvodu kosher certifikace.

Certifikované „kosher“ výrobky patří do sortimentu R. JELÍNEK už od 30. let minulého století, kdy je začal Rudolf Jelínek v roce 1934 
s úspěchem exportovat do USA a dalších zemí. Košer destiláty jsou vyráběny v souladu s židovskou vírou; jde o takovou výrobu, při které nejsou použity žádné suroviny, výrobní zařízení nebo postupy, které by odporovaly předpisům židovské víry.

Doplňkové parametry

Kategorie: Destiláty
Hmotnost: 1 kg
Objem: 0,7l
Obsah alkoholu: 50%
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Používáme ověření věku Adulto