Grand Elite 2015 - Vinařství Maňák

Neohodnoceno

Moravské bílé víno

 

Dostupnost Skladem
Kód: 72/521
599 Kč
Grand Elite 2015 - Vinařství Maňák
Neohodnoceno

RULANDSKÉ BÍLÉ - GRAND ELITE pochází z naší vinice v obci Kostelec u Kyjova a bylo sklizeno  na výborné viniční trati Stará hora. Toto pojmenovaní nesly vždy již od středověku ty nejlepší tratě pro pěstovaní révy vinné. Půda je zde sprašovitá a naše vinice do ní byla založena v roce 1980. Již první sklizeň od koupi v roce 1995 nám ukázala, že se nám  podařilo pořídit výbornou polohu pro odrůdu, která do Slovácké podoblasti neodmyslitelně patří. "Rulanda" za dobu své existence získala nepřeberné množství úspěchů jak na domácí půdě, tak i na světových soutěžích.

            A protože jsme chtěli využít tento výjimečný terroir ješte víc, začali jsme v roce 2012 spolupráci s fakultou VUT Brno na selekci autochtonních kvasinek sacharomyces cerevisce z vlastních vinic. Po roce usilovné práce na VUT se nám naskytla možnost použít právě onu naši kvasinku na fermentaci vinných moštů ze Staré hory. Díky vynikajícím vlastnostem zachovává naše sacharomyces odrůdovou charakteristiku jak samotné Rulandy, tak i neopakovatelné lokality.

            Bohužel vše krásné jednou končí. Sklizní v roce 2015 jsme ukončili produkci této vinice vyklučením a vy tak v rukou můžete držet poslední a již nikdy neopakovatelnou úrodu ze Staré hory. Víno je pozdně sběrové kategorie,  dosáhlo 23°ČNM. A proto můžete ve vůni nalézt projev kandovaných rozinek a medu. Díky půlročnímu krášlení na jemných kvasnicích získalo víno šířku těla s noblesním zbytkovým cukrem. Chtěli jsme pro vás dosáhnout vrcholu i adjustáží samotného vína. Proto jej můžete ochutnant z láhve, která byla poprvé přivezena jen pro naše vinařství a to z italského Milána. Její gramáž v prázdném stavu je 1200 g, jako uzávěr jsme zvolili velmi kvalitní přírodní celokorek 50 mm dlouhý.

 

 

oblast Morava

podoblast Slovácká

obec Kostelec

trať Stará hora

 

cukernatost hroznů: 23,0°NM

alkohol: 12,0 %

zbytkový cukr: 23,4 g/l

kyseliny: 7,0 g/l

 

Ocenění:

Galerie rulandských vín 2016- Zlatá medaile

Lancut Polsko 2016 - Zlatá medaile

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína
Hmotnost: 1 kg
Objem: 0,75l
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Jsme firma rodinného typu, založená v roce 1992. Najdete nás ve slovácké podoblasti Jižní Moravy, asi 6km od Kyjova v blízkosti pohoří Chřiby. Právě na těchto jižních svazích, které dávají této krajině malebný ráz, jsou nejlepší vinice.


Naše vinice o celkové rozloze téměř 25ha, obděláváme ve 3 katastrech. Půdy jsou zde hlinitopísčité a sprašovité.

Veškeré vinice udržujeme v souladu s Integrovanou produkcí, což je něco mezi BIO produkcí a konvenčním hospodařením. Na vinicích máme nasazeny dravé roztoče, kteří udržují harmonický ekosystém.


Vinice jsou také osety speciální bylinou směsí, pro co nejlepší biodiverzitu půdy. Vyrábíme a prodáváme kvalitní přívlastková vína typická pro jižní Moravu. Naše vína můžete zakoupit ve vinotékách téměř po celé České republice a také na Slovensku.


Prodej vína, Vám také nabízíme prostřednictvím našeho e-shopu, zde je k dispozici celý sortiment vín našeho vinařství.

Používáme ověření věku Adulto