Hruškovice Williams - 45%

1 hodnocení

Destilát z ručně odstopkovaných hrušek odrůdy Williams.

Dostupnost Skladem
Kód: 299
540 Kč
Hruškovice Williams - 45%
1 hodnocení
5,0 1 hodnocení

Hrušky odrůdy williams zpracovávají na kvas v plné zralosti, kdy jsou měkké, sladké a šťavnaté. Z hrušek jsou ručně odstraněny stopky, ovoce je pečlivě tříděno a následně drceno. Vzniklou dření, která je z větší části bez jadřinců, plní nerozové tanky, kde pomalu kvasí při teplotách do 18 stupňů. Ddestilatér Petr Vysokomýtský velice pečlivě vyhodnocuje stav prokvašení.

Pomalou, řízenou destilací zachováváme typickou vůni a delikátní hřejivou chuť s přetrvávajícím tónem čerstvých máslových hrušek.

Patří k nejoblíbenějším pálenkám z Destilérky Svach.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hruškovice
Objem: 0,5l
Obsah alkoholu: 45%
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Jak popsat Svachovku...? 

To je opravdu oříšek. Základem je historicky správně řečeno Svachův dvůr. Nejsme farma, nejsme venkovský hotel pro nadšené agroturisty, nejsme statek, jsme možná jakési „soustatčí”, ale to slovo neexistuje.

Rozklíčujte si sami. Nejsme panství, neboť vlastníci Svachovky-sympatická mladá rodina-nejsou rodu šlechtického. A určitě nejsme resort, protože to slovo pro naši malou vesničku, kde se žije v rytmu přírody, opravdu uchu nelahodí. Pravděpodobně jsme pestrý areál, který zahrnuje hotel s bazénem, lázně, vířivky, solnou jeskyni, hostinec s vyhlášenou gastronomií, kongresovou stodolu, kluby a čokoládový ateliér, rybník Glokáč, ohrady s ovcemi, jednu starou studnu a také jednotlivé manufaktury. To vše v lesnatém meandru nádherné řeky Vltavy a na okraji golfového hřiště. Pod horou Kleť, 5km od Českého Krumlova.

Pod výrazem „manufaktury” se ukrývá hostinský pivovar Glokner, destilérka Svach a také čokoládovna Duetino. Stvořeny byly s nadšením okamžitých nápadů i dlouhodobého plánování. Svachovka je prostě místo, kde je dobře na těle i na duchu. A my vám zde předkládáme soubor našich veskrze oblíbených, řemeslně vyráběných dobrot. A vůbec, přijeďte se k nám podívat!  

Používáme ověření věku Adulto