Limitovaná edice piva Imperial Stout 22 Barrel Aged

Neohodnoceno

Limitovaná edice kamenického piva Imperial Stout 22 Barrel Aged. Celkem šlo do prodeje 300 kusů!

Dostupnost Skladem
Kód: 75
3 192 Kč
Limitovaná edice piva Imperial Stout 22 Barrel Aged
Neohodnoceno

Na začátku všeho byl poklad téměř století starých pivních lahví, které jsme nalezli při rekonstrukci pivovaru. V letošním roce jsme se rozhodli, že je po tak dlouhé době naplníme a pošleme do světa! Protože se jedná o vzácný okamžik, věnovali jsme mu maximální pečlivost a velké množství ruční práce.

Sládek se s precizností sobě vlastní staral o pivo při vaření, které se následně přesunulo do barikových sudů po bourbonu z Heaven Hill Distillery, kde zrálo celých 6 měsíců. Abyste mohli pivo archivovat téměř po celé věky, použili jsme při lahvování korkové špunty, které jistí kovový košíček, zalitý dvojnásobnou vrstvou vosku.

Obsahem limitovaného dárkového balení je prvorepubliková lahev obsahující Imperial Stout 22 Barrel Aged, opatřená papírovým štítkem z Ruční papírny ve Velkých Losinách, a dvě skleničky, ze kterých si můžete náš speciál vychutnat. Ať si ho necháte na nějakou výjimečnou příležitost ve Vašem životě, nebo si jí jeho vypitím vytvoříte, zažijete celý příběh tohoto výjimečného dárkového balení.

Dej Bůh štěstí! 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Pivo se v Kamenici vařilo od 15. století. Dlouho drželi právo várečné měšťané. Na počátku 17. století převzala vaření piva vrchnost a vznikl první pivovar při zámku. Tvář dnešnímu pivovaru pak vtiskla velká přestavba barona Geymüllera, která proběhla v letech 1860 – 61. Projekt to byl megalomanský a podle pivovarských znalců v mnoha věcech atypický. Budování v Kamenici částečně zavdalo impulz k modernizaci okolních konkurenčních pivovarských provozů, takže zamýšlená kapacita 20 000 hl nebyla nikdy dosažena. Pivovar s utaženým opaskem úspěšně přežil dvě světové války, aby mu po té druhé srazilo vaz znárodnění a nástup komunistického režimu. Definitivní uzavření proběhlo 30. 6. 1947.

Pivní znalci a zapřísáhlí pivovarští turisté a nově i fotbaloví fanoušci si určitě vybaví, že jako první se pivovarskou tradici v Kamenici jal obnovovat v roce 2013 pan Kopačka ve svém – dnes legendárním – domácím minipivovárku Kokeš.

O tři roky později se štěstí usmálo i na dosud chátrající budovu původního kamenického pivovaru. Na jaře roku 2016 zakoupila objekt společnost Pivovar Kamenice s. r. o. se záměrem obnovit zde pivovarský provoz. Otcem celého projektu je Milan Houška, který se rozhodl do záchrany starého pivovaru investovat kapitál získaný z předchozího podnikání ve strojírenství.

V současnosti vaří na plné obrátky jak velký pivovar, tak i minipivovar, který slouží pro sládkovy experimenty a pivní workshopy. Prostor bude k dispozici i pro pořádání uzavřených oslav, setkání a firemních večírků.

Pivovar Kamenice nad Lipou

28. října 2017 jsme oslavili v Kamenici založení pivní republiky…tedy došlo k otevření větší části pivovarského provozu – „velkého pivovaru“ s 30 hl.varnou a maximálním výstavem 10 000 hl. 11. listopadu se otevřely i brány pivnice, kde si krom vybraných, pivu lichotících lahůdek, můžete dát i ta nejchutnější obědová menu na jih od Prahy.

Nápadů do budoucnosti máme spoustu. Jestli se je podaří zrealizovat, bude samozřejmě záležet i na vás – zda nám věnujete svou přízeň a podpoříte nás ve snaze vybudovat z pivovaru centrum zábavy, kultury a odpočinku pro celou rodinu.

Používáme ověření věku Adulto