Slovácká borovička 45% 0,7l

Neohodnoceno

Legendární a jedinečná. Slovácká borovička je tradičním produktem vizovického regionu a navazuje na historii výroby borovičky již z 19. století.

Jemný destilát, v jehož vůni a chuti dominují plody černého jalovce. Pro vyváženou a jemnou chuť je lahvován nejdříve po šesti měsících.

Dostupnost Skladem
Kód: 72/228
289 Kč
Slovácká borovička 45% 0,7l
Neohodnoceno

Tip na koktejl:

4 cl Slovácké borovičky, tonik, led
Na kostky ledu nalijeme Slováckou borovičku a dolijeme tonikem.

 

Více o Slovácké borovičce

Výroba borovičky má ve Vizovicích stovky let trvající tradici, a je také neodmyslitelně spjata s historií palírenství ve Vizovicích a osobami Karla Singera a Zikmunda Jelínka. Tradiční výrobní postup zachovávající průtahovou destilaci jako základ výroby borovičky se v nezměněné podobě užívá dodnes. Modernizovány byly pouze technologie, které přispívají k tomu, že jalovcový destilát je ještě jemnější a čistější než dříve, stále si ale zachovává svou charakteristickou drsnou podstatu.

Název produktu, Slovácká borovička, možná překvapí ­­– vyrábí ji přece tradiční valašský výrobce. Vznikl v době exportních úspěchů Rudolfa Jelínka v USA. Na tamním trhu byla ve třicátých letech minulého století velmi populární a úspěšná slovenská borovička. Rudolf Jelínek hledal cesty, jak vytvořit konkurenci tomuto produktu, a tak vymyslel název Slovácká borovička, což bylo v anglicky mluvících zemích prakticky neodlišitelné od slovenské borovičky.

Kromě Slovácké borovičky Originál dnes můžete ochutnat i Slováckou borovičku ze sudu, která byla po dobu jednoho roku stařená v dubových sudech. Získala tak nejen krásnou barvu, ale také jemnější chuť připomínající brandy, přesto však zůstává patrný zemitý charakter a chuť jalovcového destilátu.

V limitované edici jsme navíc připravili sadu tří rozdílně stařených boroviček, tzv. Slovácká borovička limitovaná edice 3x 0,2 litru, jedna zrála po dobu 12 měsíců v dubovém sudu po bourbonu, druhá v sudu po české whisky Gold Cock a třetí po slivovici.  Máte tak jedinečnou příležitost ochutnat a porovnat různé vůně a chutě tohoto typického jalovcového destilátu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Destiláty
Hmotnost: 1 kg
Objem: 0,7l
Obsah alkoholu: 45%
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Používáme ověření věku Adulto