TREBITSCH Czech Single Malt Whisky „Kouřovka“ 43% 0.5l

Neohodnoceno

Vyrobena z kvalitních českých sladů nakuřovaných rašelinou. 

Dostupnost Skladem
Kód: 72/122
2 490 Kč
TREBITSCH Czech Single Malt Whisky „Kouřovka“ 43% 0.5l
Neohodnoceno
52 kouřovka
Tip

Whisky bez „kouře“ není whisky? Samozřejmě je, ale protože milovníků whisky, kteří preferují pravou nakouřenou, je více než dost, rozhodli jsme se vyrobit kvalitní single malt whisky přímo pro ně. Kouzlo této 43% whisky tvoří nejlepší nakouřený slad z Bruntálu, kvalitní lokální pramenitá voda a roky zrání v nových dubových sudech. Naše „třiačtyřicítka“ je tak určena pro každého, kdo chce ochutnat jemně nakuřovanou whisky a touží nahlédnout do světa pravých whiskařů.

Chuť: mandlová s dotykem kouře, doutník, krb, popel
Vůně: rašelina, kouř, udírna, doutník
Barva: jantarově zlatá

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Hmotnost: 1 kg
Obsah alkoholu: 43%
Objem: 0,5l
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Krátce o TREBITSCH WHISKY

Náš příběh se začal psát teprve před několika lety, ale jeho kořeny sahají hluboko do minulosti. Historický odkaz je patrný už ze samotného názvu TREBITSCH, který připomíná známý židovský rod Trebitsch i označení našeho domovského města v rakousko-uherských mapách.

 

Výroba Trebitsch Whisky od začátku byla dobrodružstvím. Naši první whisky jsme uložili do sudů v roce 2015. V dalších letech se nám podařilo naplnit sudy značným množstvím spiritu. Do rozvoje firmy a obchodní expanze jsme investovali velké úsilí i finance a získali jsme tisíce spokojených zákazníků v České republice i zahraničí. Ne nadarmo se však říká, že žádný učený z nebe nespadl. Ve světě startupů to platí dvojnásob a tzv. faily jsou v něm běžnou praxí.

Ani nám se nevyhnuly a dnes jsme za ně rádi. Po úspěšném překonání koronavirové pandemie jsme přistoupili ke kompletní změně obchodní strategie a v roce 2021 i k radikální proměně vnitřní struktury společnosti Česká Whisky, která Trebitsch Whisky vyrábí.

Trebitsch 2.0

Rok 2021 se stal zásadním milníkem. Příběh Trebitsch Whisky se zcela bez nadsázky v tomto bodě rozdělil na „před“ a „po“. Po personální obměně jsme s nástupem nového master distillera začali psát nové kapitoly naší budoucnosti.

Každý z týmu by si nyní zasloužil vlastní pozornost, ale tu největší je třeba věnovat tvůrci nové Trebitsch Whisky, Jánu Balogovi.

Prakticky celý svůj profesní život strávil v lihovarnictví. Jako vystudovaný technolog začínal v lihovaru v Kralupech nad Vltavou. Jeho další cesta pak vedla přes Rudolfa Jelínka až k práci pro společnost Heineken v Egyptě. Dále působil jako externí poradce technologických startupů v USA, Chile, Srbsku, Bulharsku, Polsku a dalších zemích. Když dostal příležitost vytvořit si v České Whisky všechno po svém, neváhal.

 
Používáme ověření věku Adulto