Vizovická slivovice 50% 6x 0,02l dárkový set

Neohodnoceno

Set prémiových slivovic ze švestek vypěstovaných ve vlastním sadu společnosti RUDOLF JELÍNEK ve Vizovicích.

Nové dárkové degustační balení obsahuje šest jednoodrůdových Vizovických slivovic ročníku 2019: 
- Čačanská rodná
- Čačanská lepotica
- Gabrovská
- Stanley
- Presenta
- Valjevka

Součástí balení je také degustační kartička.

Dostupnost Skladem
Kód: 72/204
358 Kč
Vizovická slivovice 50% 6x 0,02l dárkový set
Neohodnoceno

Vizovická slivovice R. JELÍNEK

Podnebí valašského kraje po staletí švestkám a jejich pěstování přálo. Proto jsme v roce 2003 navázali na sadařskou tradici a zahájili výsadbu vlastních švestkových sadů na jižní stráni vizovického údolí, v oblasti zvané Těchlov. Po pěti letech jsme sklidili první úrodu vizovických švestek a započali novou tradici – výrobu limitované série Vizovické slivovice R. JELÍNEK.

Dnes je švestkami osázeno již více než šedesát hektarů půdy a každým rokem přibývají další. Navracíme tak krajině část jejího původního rázu a využíváme při tom místní specifické klimatické podmínky.

Švestky vždy sklízíme po jednotlivých odrůdách a stejně tak je musíme destilovat. Po nejméně roce a půl zrání vybereme spolu se členy Spolku přátel Jelínkovy slivovice jeden destilát, který lahvujeme jako výroční, limitovanou Vizovickou slivovici R. JELÍNEK. Od roku 2008, kdy jsme sklidili první, panenskou úrodu dvaceti pěti tun švestek devíti odrůd, vyrábíme každoročně také zlatou variantu Vizovické slivovice R. JELÍNEK. Vzniká kupáží nejlepších odrůd daného ročníku a dále dozrává na sušených švestkách. Ty do slivovice uvolní obrovské množství vůně, chuti a především sladkosti, která je cítit v každém jejím doušku. Vizovické slivovice doporučujeme podávat při pokojové teplotě, kdy se nejlépe rozvine jejich chuť a vůně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Destiláty
Hmotnost: 1 kg
Objem: 6x0,02l
Obsah alkoholu: 50%
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Používáme ověření věku Adulto