Karfíkův dvůr

Původním záměrem naší farmy byla intenzivní ovocnářská výroba. Avšak z důvodů problematického obchodování s ovocem jsme se zaměřili na jeho zpracování. V roce 1997 jsme vybudovali sušárnu ovoce a v roce 1999 jsme vybudovali ovocný lihovar.

Z Čech pocházejí první zprávy o používání destilátu z doby Jana Lucemburského. Výroba se však rozšířila hlavně za Karla IV., kdy se v zemi pěstovalo hojně vinné révy, kvasilo víno a z něho se destiloval alkohol. V 16. století se pálilo nejen z vína, ale i z jiných surovin jako planých trnek, hrušek, jablek, slív, jahod, jalovce, mišpulí a obilí. Ze 17. století jsou zprávy o pálení bezinek a šípků s přísadou různých bylin, koření a ovocných šťáv. V této době se značně rozšířilo pálení na Moravě a ve Slezku. Obliba pravých ovocných destilátů ve všech vrstvách obyvatelstva stále stoupala.

Ve snaze předložit náročnému zákazníkovi nejkvalitnější destilát, byla zde zahájena výroba pravého destilátu z jablek, ve Francii známého pod názvem "CALVADOS". Aby bylo docíleno co nejjemnější chuti a výrazné vůně destilátu, byla zvolena odrůda Golden Delicious. Jedna z nejsladších odrůd jablek. Za účelem dobrého vyzrání ovoce, bylo nutno ponechat plody na stromech až do prvních listopadových mrazů, kdy je šťáva v ovoci nejkoncentrovanější. Samotná technologie výroby je vedena co nejpomaleji a nejšetrněji, aby se uvolnilo největší množství aromatických látek a docílilo se tím ušlechtilého výrobku lahodného svou chutí i vůní.

Pro zvýšení jakosti destilátu se používá přírodní způsob zrání v dubových sudech, které propůjčují destilátu neopakovatelné aroma. Další specialitou našeho lihovaru je Koštický bylinný destilát se specifickou chutí a vůní směsi bylin a koření dle staré receptury.

V ovocném lihovaru provádíme též službu tzv. "pěstitelské pálení", kdy se od pěstitelů převezme dostatečně vyzrálé ovoce nebo hotový ovocný kvas. Po jeho zpracování vydáváme za úplatu jednotlivým pěstitelům pravý ovocný destilát vyrobený z jejich dodaného ovoce.

Stránka 1 z 2 - 17 položek celkem
Koštická bezinková pálenka 42%
399 Kč

Bezinková pálenka destilována z čerstvého plodu bezu.

842
Koštická jeřabinová pálenka 42%
399 Kč

Průtahový destilát z odstopkovaných jeřabin.

851
Koštická malinová pálenka 42%
399 Kč

Malinová pálenka se silnou ovocnou vůní a chutí.

848
Koštická ostružinová pálenka 42%
399 Kč

Ostružinový pálenka z macerovaných ostružin.

847
Koštická šípková pálenka 42%
399 Kč

Šípková pálenka s jemnou chutí.

843
Koštický broskvový destilát 44%
399 Kč

Broskvový destilát z odpeckovaných broskví. 

838
Koštický hruškový destilát 44%
399 Kč

Hruškový destilát z vyzrálých hrušek.

849
Koštický jablečný destilát 48%
399 Kč

Jablečný destilát z aromatických a sladkých jablek.

850
Koštický jalovcový destilát "Borovička" 46%
399 Kč

Jalovcový destilát vyrobený z jablečného vína a macerovaných jalovčin.

841
Koštický meruňkový destilát 44%
399 Kč

Meruňkový destilát vyrobený z odpeckovaných meruněk, který má silné aroma.

846
Koštický švestkový destilát 44%
399 Kč

Švestkový destilát vyrobený z odpeckovaných švestek.

845
Koštický višňový destilát 44%
399 Kč

Višňový destilát z odpeckovačích a odstopkovaných višní.

844
Nahoru
Další produkty

Stránka 1 z 2 - 17 položek celkem

Používáme ověření věku Adulto