Dárkové balení KUŽELOV 6x20cl - 50%

Neohodnoceno

Obsahem balení je kompletní nabídka Palírny Kuželov.

Dostupnost Skladem
Kód: 171
1 610 Kč
Dárkové balení KUŽELOV 6x20cl - 50%
Neohodnoceno

Třešňovice
Náš nejjemnější ovocný destilát s charakteristickou, výraznou, sladkou chutí a vůní třešní. Společně s meruňkovicí je velmi oblíbený u našich drahých poloviček. Odrůda Giorgia byla vyšlechtěna v Itálii. Je velmi aromatická a sladká, je pěstována v sadech poblíž našeho lihovaru. Proto jsme ji vybrali pro náš výjimečný destilát, do kterého přenesla svoje nejlepší přednosti a svou charakteristickou vůni.

 

Meruňkovice
Nádherná charakteristická chuť a vůně Velkopavlovických meruněk, vyšlechtěných již ve 14. století. Díky vysoké cukernatosti a odlišné chuti této odrůdy se z nich stává jedna z nejjemnějších a nejchutnějších meruňkových pálenek. Kvalita pálenky z velkopavlovické odrůdy je všeobecně uznávaná jako 1. klasa v rámci ČR i mezinárodně. Chuť je velmi charakteristická. Při požití ji definuje lehce ostrý nástup, který se promění v příjemnou ovocnou chuť, prolínající se všemi lidskými smysly. Po polknutí zanechává v ústech příjemný pocit zralých meruněk. Ideální obsah alkoholu pálenky je 50%. Samotná pálenka je považována za poměrně vzácnou, jelikož průměrná roční produkce nedosahuje vysokých hodnot a to vzhledem k nepravidelné úrodnosti. Veškeré použité ovoce na výrobu pochází z Velkopavlovických sadů.

Mirabelkovice
Bezkonkurenční, ušlechtilý, jemný, ovocný destilát s typickou chutí a vůní divokých mirabelek. Pálenek z mirabelek na našem trhu příliš není, proto je náš destilát unikátní. Vyráběna je v limitovaném množství z vyzrálého ovoce, rostoucího v okolí našeho lihovaru.

Višnovice
Svěží ovocný destilát je vyroben ze dvou odrůd višní Fanal a Morela pozdní. Fanal je velmi pozdní višeň vyšlechtěná v Německu. Morela pozdní je odrůda pocházející z Francie, pravděpodobně nejstarší dosud pěstovaná kulturní odrůda. Je celosvětově nejvýznamnější a nejodolnější odrůdou višně. Kombinace těchto dvou vynikajících višní předává do našeho destilátu svou charakteristickou svěží chuť a vůni. Ovoce použité pro výrobu pochází ze soukromého sadu z okolí Čejkovic. 

Hruškovice 
Špičkový destilát vyrobený z Clappovy máslovky, staré letní odrůdy amerického původu vyšlechtěné kolem roku 1860 na zahradě Th. Clappa. Je charakteristická svými velkými zelenožlutými plody s červeným líčkem. Chuť je šťavnatá, máslovitá, navinule sladká, příjemně kořenitá, což se samozřejmě přenáší i do našeho vynikajícího destilátu krásnou vůní a dlouhým dozvukem hrušky na jazyku.

Slivovice
Tradiční ušlechtilý, jemný, ovocný destilát s charakteristickou chutí a vůní slivovice našeho krásného Horňácka. Špičkové ovoce pro výrobu tohoto destilátu tvoří ze 70% Durancie a 30% švestky z našich horňáckých sadů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro muže
Hmotnost: 0.8 kg
Objem: 6x 0,2l
Obsah alkoholu: 50%
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Slivovice patří k folklóru Horňácka stejně jako hudba a zpěv. V kraji pod pohořím Bílých Karpat, plném kamenité půdy se švestkám dařilo a naši předci vždy těžili z darů těchto stromů. Tradice pálení zde má hluboké kořeny,  je generačně předávána z otce na syna a  my těžíme z bohatých zkušeností a zvyklostí. Jsme vychováni k lásce k našemu produktu, našemu tekutému zlatu, naší „živé vodě“.

V roce 2014, kdy jsme pod krásným Větrným mlýnem v Kuželově otevřeli restauraci a penzion vybudovaný  v tradiční architektuře Horňácka, jsme se s přílivem hostů z různých koutů nejenom naší země začali potýkat s problémem, že jim nemůžeme nabídnout typický a vyhlášený produkt našeho kraje, to na co je u nás pyšný každý hospodář –  vlastní ovocný destilát. Nepřipadalo nám správné nabízet produkty lihovarů, které nemají s naším tradičním výrobkem mnoho společného. Jediná cesta, která by legislativně splňovala požadavky, bylo založit vlastní ovocný lihovar.

 

 

V roce 2017 se nám naskytla možnost koupit v Kuželově, skoro již zapomenutou dvanáct let chátrající  budovu  pálenice po vyhlášené rodině palírníků Ševečků  a uvnitř jsme nalezli krásnou původní měděnou  palírnu jejíž počátky sahají do roku 1929.  Neváhali jsme, budovu zakoupili a  roku 2018 se pustili  do kompletní rekonstrukce budovy a modernizace palírny , tak abychom se mohli pochlubit  jak vlastním produktem, tak i nabídnout  služby pěstitelského pálení pro malopěstitele v okolí.

Ovoce  pochází  převážně z našich sadů a sadů místních pěstitelů v CHKO Bílých Karpat a Moravského Slovácka. Pěstujeme  tradiční odrůdy tohoto kraje pro zachování té správné chuti a vůně.

Ovoce ručně sbíráme té nejlepší kvality a kvas necháváme dostatečně prokvasit a dozrát do správného času.

Ani s výrobou nespěcháme.  Postupným,  několikanásobným přepalováním v měděných kotlích se zásadou – pomalu s pokorou a láskou tvoříme to  co nás baví a co nás naučili naši otcové a dědé.

 

Vše je naše ruční výroba od sběru ovoce po nalepení etikety.
Specializujeme se na limitované ročníkové edice z plodů našeho krásného Slovácka , naší zahrady Moravy.

 

Stačí přivonět a ochutnat.

David Kozumplík

Používáme ověření věku Adulto