Dárkové balení KUŽELOV 6x20cl - 50%

Neohodnoceno

Obsahem balení je kompletní nabídka Palírny Kuželov.

Dostupnost Skladem
Kód: 171
1 400 Kč
Dárkové balení KUŽELOV 6x20cl - 50%
Neohodnoceno

Třešňovice
Náš nejjemnější ovocný destilát s charakteristickou, výraznou, sladkou chutí a vůní třešní. Společně s meruňkovicí je velmi oblíbený u našich drahých poloviček. Odrůda Giorgia byla vyšlechtěna v Itálii. Je velmi aromatická a sladká, je pěstována v sadech poblíž našeho lihovaru. Proto jsme ji vybrali pro náš výjimečný destilát, do kterého přenesla svoje nejlepší přednosti a svou charakteristickou vůni.

 

Meruňkovice
Nádherná charakteristická chuť a vůně Velkopavlovických meruněk, vyšlechtěných již ve 14. století. Díky vysoké cukernatosti a odlišné chuti této odrůdy se z nich stává jedna z nejjemnějších a nejchutnějších meruňkových pálenek. Kvalita pálenky z velkopavlovické odrůdy je všeobecně uznávaná jako 1. klasa v rámci ČR i mezinárodně. Chuť je velmi charakteristická. Při požití ji definuje lehce ostrý nástup, který se promění v příjemnou ovocnou chuť, prolínající se všemi lidskými smysly. Po polknutí zanechává v ústech příjemný pocit zralých meruněk. Ideální obsah alkoholu pálenky je 50%. Samotná pálenka je považována za poměrně vzácnou, jelikož průměrná roční produkce nedosahuje vysokých hodnot a to vzhledem k nepravidelné úrodnosti. Veškeré použité ovoce na výrobu pochází z Velkopavlovických sadů.

Mirabelkovice
Bezkonkurenční, ušlechtilý, jemný, ovocný destilát s typickou chutí a vůní divokých mirabelek. Pálenek z mirabelek na našem trhu příliš není, proto je náš destilát unikátní. Vyráběna je v limitovaném množství z vyzrálého ovoce, rostoucího v okolí našeho lihovaru.

Višnovice
Svěží ovocný destilát je vyroben ze dvou odrůd višní Fanal a Morela pozdní. Fanal je velmi pozdní višeň vyšlechtěná v Německu. Morela pozdní je odrůda pocházející z Francie, pravděpodobně nejstarší dosud pěstovaná kulturní odrůda. Je celosvětově nejvýznamnější a nejodolnější odrůdou višně. Kombinace těchto dvou vynikajících višní předává do našeho destilátu svou charakteristickou svěží chuť a vůni. Ovoce použité pro výrobu pochází ze soukromého sadu z okolí Čejkovic. 

Hruškovice 
Špičkový destilát vyrobený z Clappovy máslovky, staré letní odrůdy amerického původu vyšlechtěné kolem roku 1860 na zahradě Th. Clappa. Je charakteristická svými velkými zelenožlutými plody s červeným líčkem. Chuť je šťavnatá, máslovitá, navinule sladká, příjemně kořenitá, což se samozřejmě přenáší i do našeho vynikajícího destilátu krásnou vůní a dlouhým dozvukem hrušky na jazyku.

Slivovice
Tradiční ušlechtilý, jemný, ovocný destilát s charakteristickou chutí a vůní slivovice našeho krásného Horňácka. Špičkové ovoce pro výrobu tohoto destilátu tvoří ze 70% Durancie a 30% švestky z našich horňáckých sadů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pro muže
Hmotnost: 0.8 kg
Objem: 6x 0,2l
Obsah alkoholu: 50%
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Slivovice patří k folklóru Horňácka stejně jako hudba a zpěv. V kraji pod pohořím Bílých Karpat, plném kamenité půdy se švestkám dařilo a naši předci vždy těžili z darů těchto stromů. Tradice pálení zde má hluboké kořeny,  je generačně předávána z otce na syna a  my těžíme z bohatých zkušeností a zvyklostí. Jsme vychováni k lásce k našemu produktu, našemu tekutému zlatu, naší „živé vodě“.

V roce 2014, kdy jsme pod krásným Větrným mlýnem v Kuželově otevřeli restauraci a penzion vybudovaný  v tradiční architektuře Horňácka, jsme se s přílivem hostů z různých koutů nejenom naší země začali potýkat s problémem, že jim nemůžeme nabídnout typický a vyhlášený produkt našeho kraje, to na co je u nás pyšný každý hospodář –  vlastní ovocný destilát. Nepřipadalo nám správné nabízet produkty lihovarů, které nemají s naším tradičním výrobkem mnoho společného. Jediná cesta, která by legislativně splňovala požadavky, bylo založit vlastní ovocný lihovar.

 

 

V roce 2017 se nám naskytla možnost koupit v Kuželově, skoro již zapomenutou dvanáct let chátrající  budovu  pálenice po vyhlášené rodině palírníků Ševečků  a uvnitř jsme nalezli krásnou původní měděnou  palírnu jejíž počátky sahají do roku 1929.  Neváhali jsme, budovu zakoupili a  roku 2018 se pustili  do kompletní rekonstrukce budovy a modernizace palírny , tak abychom se mohli pochlubit  jak vlastním produktem, tak i nabídnout  služby pěstitelského pálení pro malopěstitele v okolí.

Ovoce  pochází  převážně z našich sadů a sadů místních pěstitelů v CHKO Bílých Karpat a Moravského Slovácka. Pěstujeme  tradiční odrůdy tohoto kraje pro zachování té správné chuti a vůně.

Ovoce ručně sbíráme té nejlepší kvality a kvas necháváme dostatečně prokvasit a dozrát do správného času.

Ani s výrobou nespěcháme.  Postupným,  několikanásobným přepalováním v měděných kotlích se zásadou – pomalu s pokorou a láskou tvoříme to  co nás baví a co nás naučili naši otcové a dědé.

 

Vše je naše ruční výroba od sběru ovoce po nalepení etikety.
Specializujeme se na limitované ročníkové edice z plodů našeho krásného Slovácka , naší zahrady Moravy.

 

Stačí přivonět a ochutnat.

David Kozumplík

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení