Bozízovská pálenice

Bozízovská pálenice je rodinná společnost specializující se na komplexní služby pěstitelům ovoce - prvotním zpracováním ovoce počínaje a stočením a dodáním hotového produktu zpět pěstiteli konče. Zároveň ale máme svůj vlastní sortiment ovocných destilátů vyrobených z velmi kvalitního, pečlivě vybraného ovoce. Pro potřeby pěstitelů i pro naše vlastní produkty používáme zcela novou destilační aparaturu s nejmodernějším technologickým zázemím. Hlavním prvkem úspěšného zvládnutí pálení pro nás ale zůstává radost z práce a osobní nadšení pro věc. A to je hlavní rozdíl mezi pálenkou od ostatních a tou naší, bozízovskou.

Pěstitelská pálenice slouží k výrobě destilátů z různých druhů zkvašeného ovoce, případně z vína. Naše pálenice je navržena v nové koncepci monoblokového systému, tj. destilace i rektifikace se provádí v jediném kotli s nástavbou. Nástavba sestává z rektifikačního dílu se zesilovacími patry, deflegmátoru a dílu s měděnou vestavbou. Pomocí této technologie můžeme vypálit velmi kvalitní destilát o průměrné lihovitosti 55 - 70 % obj. a.a.. Kvalitu destilátu lze ovlivnit vyřazováním jednotlivých pater v rektifikačním dílu z činnosti a dále využitím funkce deflegmátoru. Tímto způsobem je dokážeme řídit stupňovitost destilátu i další charakteristické chuťové a aromatické vlastnosti.

Pálenice má moderní design, provedení je celonerezové, vnější nerezové části mají broušenou povrchovou úpravu. Spodní varná část kotle, vnitřní části deflegmátoru a vestavby jsou měděné.

Doprava kvasů do destilačního kotle je řešena vakuovým čerpáním přes předlohovou nádrž umístěnou nad kotlem. Tato předloha je vybavena topným hadem k předehřívání kvasů teplou vodou z deflegmátoru.

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem
Bozízovský Černorybízový likér 28%
od 169 Kč

Originální černo-rybízový likér z Bozízovské pálenice  

Kód: 809
Bozízovský Ořechový likér 28%
od 169 Kč

Originální ořechový likér z Bozízovské pálenice.  

Kód: 815
Bozízovský Višňový likér 28%
od 169 Kč

Originální višňový likér z Bozízovské pálenice.  

Kód: 813
Bozízovská Hruškovice 50%
od 195 Kč

Bozízovská hruškovice pálená z kvalitních jihočeských hrušek.

Kód: 786/0-2
Bozízovská Jablkovice 50%
od 195 Kč

Bozízovská jablkovice pálená z kvalitních jihočeských jablek.

Kód: 793
Bozízovská Slivovice 50%
od 195 Kč

Bozízovská slivovice pálená z kvalitních jihočeských švestek.  

Kód: 796
Bozízovská Třešňovice 50%
od 195 Kč

Bozízovská třešňovice pálená z kvalitních jihočeských třešní.  

Kód: 803
Bozízovská Vínovice 50%
od 195 Kč

Bozízovská vínovice pálená ze zralých vinných hroznů.  

Kód: 806
Bozízovská pětiletá Slivovice 50%
520 Kč

Bozízovská slivovice pálená z kvalitních jihočeských švestek zrála 5 let.    

Kód: 801

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení