Svach’s Old Well single malt barreled GIN 48,5%

Neohodnoceno

První limitovaná edici tohoto ginu. Stočeno je 688 lahví a každá nese svoje číslo!

Dostupnost Skladem
Kód: 998
1 299 Kč
Svach’s Old Well single malt barreled GIN 48,5%
Neohodnoceno

Náš první sudovaný gin, který jsme destilovali v zimě 2020. Unikátní tím, že je vyroben macerací bylin, koření a pepřů nikoliv ve velejemném lihu, ale takzvaném new spirit, nebo také new make, z kterého se po minimální době 3 let v sudu stává whisky. Cesta tohoto ginu započala tedy už v pivovaru Glokner, kde jsme na něj vařili sladinku z tradiční odrůdy ječmene Golden Promise. Díky tomu má gin výraznou sladovou chuť. Zvolili jsme i jiné byliny a koření než obvykle a hlavní důraz je zde kladen na pepř. Ve vůní se rozvine příjemná esence růžového pepře, kdežto v chuti dominuje pepř černý a sečuánský. Abychom tento gin pozvedli ještě na vyšší úroveň, nechali jsme ho 8 měsíců zrát v sudu, kde získal barvu a zaoblila se chuť. Krátce ležel v sudu po víně Kagor a následně odpočíval v sudu po bourbonu.
 
Chutná skvěle samotný, na kostce ledu, nebo i v koktejlech. Nám chutná v kombinaci s méně sladkým tonikem skinny nebo light, který nepřebije jeho chuť a naopak ji podpoří. 
Jedná se o první limitovanou edici tohoto ginu. Stočeno je 688 láhví a každá nese svoje číslo.
 
Složení: sladový destilát, voda, červený, černý a sečuánský pepř, další byliny a koření. Obsah alkoholu 48,5% 

Doplňkové parametry

Kategorie: Svach
Hmotnost: 1 kg
Objem: 0,5l
Obsah alkoholu: 48,5%
Země původu: Česká republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Jak popsat Svachovku...? 

To je opravdu oříšek. Základem je historicky správně řečeno Svachův dvůr. Nejsme farma, nejsme venkovský hotel pro nadšené agroturisty, nejsme statek, jsme možná jakési „soustatčí”, ale to slovo neexistuje.

Rozklíčujte si sami. Nejsme panství, neboť vlastníci Svachovky-sympatická mladá rodina-nejsou rodu šlechtického. A určitě nejsme resort, protože to slovo pro naši malou vesničku, kde se žije v rytmu přírody, opravdu uchu nelahodí. Pravděpodobně jsme pestrý areál, který zahrnuje hotel s bazénem, lázně, vířivky, solnou jeskyni, hostinec s vyhlášenou gastronomií, kongresovou stodolu, kluby a čokoládový ateliér, rybník Glokáč, ohrady s ovcemi, jednu starou studnu a také jednotlivé manufaktury. To vše v lesnatém meandru nádherné řeky Vltavy a na okraji golfového hřiště. Pod horou Kleť, 5km od Českého Krumlova.

Pod výrazem „manufaktury” se ukrývá hostinský pivovar Glokner, destilérka Svach a také čokoládovna Duetino. Stvořeny byly s nadšením okamžitých nápadů i dlouhodobého plánování. Svachovka je prostě místo, kde je dobře na těle i na duchu. A my vám zde předkládáme soubor našich veskrze oblíbených, řemeslně vyráběných dobrot. A vůbec, přijeďte se k nám podívat!  

Používáme ověření věku Adulto